Czytaj więcej...

Gdy tylko zaczynają panować dodatnie temperatury na zewnątrz, na ulicach pojawiają się pierwsi rowerzyści. Jednak prawdziwy sezon rowerowy zaczyna się ciepłą wiosną, kiedy to na ścieżki rowerowe wyjeżdżają całe rodziny, a nie tylko najbardziej zapaleni sportowcy. Po wyciągnięciu roweru z piwnicy warto go oczywiście solidnie wyczyścić i domyć po zimie, jednak to, co powinno się zrobić w pierwszym rzędzie, to oddanie go do serwisu, aby był profesjonalnie sprawdzony przez fachowców przed pierwszą przejażdżką.

Czytaj więcej...

Chyba większość ludzi pamięta swój pierwszy rower. Nauka jazdy na nim niestety niejednemu z nas przyprawiła kilku siniaków i strupów, jednak większość potwierdzi, że warte one były przyjemności, jaką daje jazda, gdy już się ją opanuje. Współczesne maluchy również nie mogą doczekać się chwili, gdy będą mogły jeździć własnym jednośladem jak mama lub tata. Dlatego wybór pierwszego roweru dla malucha powinien być dobrze przemyślany.

Czytaj więcej...

Rowery miejskie są jednym z najchętniej kupowanych typów rowerów w ciągu ostatnich lat. Nie są wyjątkowo wytrzymałe ani stworzone do prędkości, jednak właśnie dlatego na zakup takiego roweru decydują się głównie ci, którzy nie planują ścigać się w maratonach ani skakać po rampach. Jakim sposobem zatem zwykły rower może zdobywać sobie co roku wielu nowych fanów?

Czytaj więcej...

Skutery 50ccm to bardzo popularny środek transportu w wielu miastach i miasteczkach. Przeważnie ich ogromne ilości kursują po drogach w ciepłych krajach, gdzie służą swoim właścicielom cały rok. W Polsce stały się popularne stosunkowo niedawno, jednak z roku na rok widuje się ich coraz więcej. Skuter może poprowadzić nawet nastolatek, dlatego też niektórzy uważają je za zabawki, a nie prawdziwe pojazdy. Jak jest naprawdę?

Czytaj więcej...

Sklepy z rowerami dzielą swój asortyment na różne kategorie. Najbardziej popularne typy rowerów to rowery szosowe, górskie i miejskie. Każdy z nich służy do nieco innego stylu jazdy. Rowery miejskie dedykowane są spokojnej jeździe rekreacyjnej. Rowerzysta przyjmuje za tego typu jednośladzie wygodną pozycję, plecy trzyma prosto. Siodełka są szerokie i komfortowe.